הדברת מזיקים

קיימות שיטות שונות להדברת מזיקים. חלקם ברורים (למשל, שימוש בפחי אשפה כדי להשליך פסולת מכרסמים) בעוד שאחרים יכולים להיות בעלי דמיון רב יותר (למשל, שימוש בכוסות בגודל רגיל שננעצו על ידי קיסמים כדי לעודד חולדות לטפס למעלה וליפול לתוך דלי). חלק זה ידון בשיטות השונות המשמשות להדברת מזיקים.

מתי נצטרך הדברת מזיקים?

הדברה היא עניין של דאגה מתמדת למי שצריך לשמור על ביתו ומקום עבודתו נקיים מחרקים, מכרסמים ומזיקים אחרים. ישנן שיטות רבות של הדברה שאנשים משתמשים בהן כדי להתמודד עם האורחים הלא רצויים הללו.

הדברת מזיקים - כל השיטות

ישנם שלושה סוגים של שיטות הדברה: מבוססת הרג, מבוססת הדרה ולא מבוססת הרג. שיטות מבוססות הרג כוללות חומרי הדברה, חיטוי או אבק קוטלי חרקים שהם חומרים רעילים המחסלים את המזיקים במגע עם אזור המטרה. שיטות המבוססות על הדרה כוללות אמצעי הדרה פיזיים כגון מחסומים או מלכודות אשר לוכדות את המזיקים באזור שבו הם אינם יכולים להימלט.

טכניקות הדברה

שנן שלוש דרכים בהן ניתן להשתמש כדי להדביר מזיקים. אלה כוללים שיטות פיזיקליות, כימיות וביולוגיות. השימוש בשיטות אלו יהיה תלוי במזיק שאתה מנסה להדביר ובאזור שאתה מנסה להגן עליו. טכניקות הדברה מקצועיות הן בדרך כלל בטוחות, חסכוניות ואמינות. למרות שיש הרבה חברות הדברה בשוק, יש כמה טכניקות שאתה יכול להשתמש בהן בעצמך. יש מקרים שבהם תצטרך להתמודד עם זיהום בעצמך. השלב הראשון הוא הקמת היקף סביב האזור בו חיים המזיקים. שימו לב איזה סוג של מזיקים חיים בבית או בעסק שלכם ומה ההרגלים שלהם.
טכניקות הדברה: ישנן שיטות רבות ושונות להדברת חרקים, מכרסמים, מכרסמים, עכבישים ושאר סוגי מזיקים שעשויים להשפיע על הבית או העסק שלכם. ישנן טכניקות רבות ושונות בהן אנשים משתמשים בהדברה. יש אנשים שמשתמשים ברעלים וחומרי הדברה כדי להרוג את המזיקים, בעוד שאחרים ישתמשו במלכודות. ניתן להשתמש בטכניקות הדברה אלו באופן מקצועי או על ידי בעלי בתים.

חומרי הדברה

בעוד שחלקם עשויים להתקשות ליישם את אלה, יש כמה טכניקות הדברה מקצועיות שבהן תוכלו להשתמש כדי להיפטר מהמזיקים שלכם. לדוגמה, אתה יכול לנסות להשתמש בקוטל חרקים גרגירי כגון חומצת בורית בתחנת פיתיון או במדביר קוטלי חרקים באזור שלך שבו נראה שהחרקים מתאספים. הנה כמה טכניקות הדברה מקצועיות למשל: הדברת טרמיטים היא שימוש בחומרי הדברה, חיטוי, חום, קור ושיטות אחרות להדברת מזיקים. אם כי היא אינה נחשבת לשיטה ידידותית לסביבה בשל השימוש בחומרי הדברה וכימיקלים הפוגעים באורגניזמים שאינם מטרה.

טיפול פני השטח

טיפול פני השטח הוא טכניקה המסייעת בהדברת מזיקים בכך שהיא מונעת מהם גישה למשטח עליו הם חיים. ניתן לעשות זאת על ידי ציפוי משטחים בתמיסת ציפוי כימית או צבע או כיסוי משטחים בחצץ או נסורת. שיטות הטיפול הנפוצות ביותר הן יצירת מחסומים סביב מבנים ומבנים כגון גדרות, גדרות, שיחים, עצים וכו'… ניתן לשלוט בנמלים באמצעות פיתיונות העשויים ממשקאות אלכוהוליים כמו בירה (כולל בירה ישנה), סירופ סוכר (כולל דבש

טיפול פני השטח

הדברה היא פן חשוב בחקלאות. זה הכרחי לחקלאים להגן על היבול שלהם מפני חרקים ומזיקים אחרים. האסטרטגיה בה משתמשים חקלאים להדברת מזיקים אלו משתנה, אך שתי שיטות נפוצות הן שימוש בפיתיונות מורעלים ושימוש במלכודות.

הדברה

מזיקים הם בעלי חיים קטנים בעלי השפעה שלילית על בריאות האדם, ייצור מזון, ייעור וכו'. מזיקים ניזונים מאורגניזמים חיים על ידי מציצת חומרים מזינים או דם. ניתן להדביר מזיקים באמצעות שיטות שונות כולל רעלים, מלכודות או מחסומים פיזיים.

רעלים

פיתיון מורעל מורכב מרעל שפועל לאט ההורג את המזיק לאורך זמן. הפיתיון יכול להיות מורכב מכימיקלים כמו קוטלי חרקים או קוטלי מכרסמים שהורגים את המזיק ביעילות מבלי לפגוע באורגניזמים שמסביב. בדרך כלל קל לעשות אותם

מתי זה התחיל?

כבר בשנות ה-30 פותחו שיטות הדברה שונות. הנפוצים שבהם הם חומרי הדברה, מלכודות ופיתיונות. חומרי ההדברה הראשונים פותחו על ידי הכימאי הגרמני קארל לאונרד ריינהולד בנץ בשנת 1873 כדי להגן על צמחים מפני חרקים. הם היו מורכבים מתערובת של למעלה מ-200 כימיקלים שנפטרו מהמזיקים על ידי הריגתם או גרימתם לחולים מספיק כדי שהם ימותו. כיום, ישנם סוגים רבים ושונים של חומרי הדברה שניתן להשתמש בהם הן לשימוש מסחרי והן לשימוש אישי.

סוגי פתיונות להדברה

פיתיונות משמשים כדי לפתות מזיקים למלכודת שבה הם יהרגו בכימיקלים או באמצעים אחרים.
סוג הפיתיון הנפוץ ביותר הוא מזון מכיוון שיש לו ריח חזק המושך מזיקים כמו נמלים או תיקנים. ישנם גם סוגים אחרים כגון על בסיס מים
חברות הדברה רבות משתמשות בעקיצה הקטלנית של הצרעה כדי להניח את הפיתיון שלהן. חלקם החלו להשתמש בחומרי הדברה ביולוגיים כדי להרעיל חרקים.
חברות הדברה משתמשות גם בשיטות אחרות, כמו מלכודות ואבקות/ג'לים. מלכודת ייעודית היא קופסה עם כניסה אחת השומרת על הטמפרטורה של הטרף הממוקד.
בדרך זו, כל חרק שינסה להיכנס ייהרג מהחום או ילכד בתוכו. אבקות וג'לים מרוססים בדרך כלל על אזורים שבהם נמצאים חרקים באופן קבוע או היכן שהם מסתתרים לצורך אספקת מזון.
זה יהרוג את כל האוכלוסייה של כל חרק שבא איתו במגע, אבל יש לרסס אותו על הקרקע כמו גם על משטחים שבהם חרקים עלולים לעלות עליהם
שירותים נוספים הדברת מזיקים​
הדברה
הדברה מזיקים ע"י מדביר
הדברת חרקים